Kapela, která má talent i humor: Skupina Lomnické čháve natočila písničku ke slovenským volbám
Slovenskem hýbou blížící se parlamentní volby, a tak se známá romská skupina Lomnické čháve rozhodla natočit volební píseň s výstižným názvem Volby 23.
Po Majerského pliage vytiahli kádeháci ďalšiu bombu: Toto z mozgu nedostanete
Zatiaľ čo sa Slovensko stále spamätáva z výroku šéfa KDH Milana Majerského, podľa ktorého je homosexualita pliagou tejto krajiny, jeho verní sa podujali klin klinom vybíjať.
Lomnické čháve novou pesničkou vyzývajú k účasti vo voľbách
Volebná kampaň 2023 je v plnom prúde, a tak sa chlapci spod Tatier, členovia skupiny Lomnické čháve, rozhodli toto turbulentné obdobie odľahčiť a priniesť štipku humoru skladbou Voľby 23.
Padnete do kolien! Slovensko spieva predvolebný song na melódiu známeho HITu
VEĽKÁ LOMNICA - Volebná kampaň 2023 je v plnom prúde, a tak chlapci spod Tatier, členovia skupiny Lomnické čháve, neváhali, rozhodli sa toto turbulentné obdobie odľahčiť a priniesť štipku humoru volebnou skladbou “Voľby 23“.
Lomnické čháve majú nové CD. Spolupracovali na ňom s Mariánom Čekovským
Na albume je jedenásť temperamentných skladieb. Nájdete na ňom aj spoločnú skladbu s multiinštru­mentalistom Mariánom Čekovským. Medzi skladbami je aj legendárna Karanténa, nová pieseň My sme chlapci z Lomnice a mnoho ďalších. Producentom nosiča je občianske združenie 500 z Košíc, ktoré má kapelu Lomnické čháve pod svojimi krídlami.
Ako sa dostať do sveta, v ktorom neexistuje krivda, chudoba?
Pandémia zabrzdila pred dvoma rokmi projekt Etnikana - Hudba je reč, ktorej rozumieme všetci. Na školách sa chystal workshop s hudobníkom Mariánom Čekovským a kapelou Lomnické Čháve o rasizme, xenofóbii, generačnej chudobe. Organizátori skúšajú projekt, ktorý pulzuje temperamentom, presunúť aspoň do on-line priestoru.
Kapela z osady rúca predsudky. Vo filme aj v realite
Takú premiéru na piešťanskom filmovom festivale Cinematik ešte nezažili. Hlavní protagonisti nového dokumentárneho filmu Kapela, hudobníci z rómskej osady pod Tatrami Gustáv a Roman Gáborovci a Nikolas, Milan a Roman Polhošovci sa rozohrali na uliciach. Lomnické Čháve pokračovali na piešťanskej kolonáde, muzicírovali, až kým nevystúpili na pódium kina Fontána.
Lomnické Čháve. Hudobný objav z osady
Hrou a spevom uchvátia dušu a nepotrebujú na to noty, s ktorými si príliš nerozumejú. Zakúsili žiaru reflektorov, vôňu luxusu, no doma nemajú poriadnu kúpeľňu, toaletu. Ani vodu. Keď sa členovia Gypsy Band Lomnické Čháve začali stretávať a hrávať do noci pod hviezdami, ich prvé publikum tvorili rómski osadníci z Nového dvora pri Veľkej Lomnici a kulisami boli Vysoké Tatry.
Hodnotenie Vita Valentinettiho, šéfredaktora portálu Music Festival Wizard
Pohoda 2017 bola pre Vita Valentinettiho, šéfredaktora Music Festival Wizard, šiestou zastávkou v rámci jeho 100 Nights of Summer Tour. V recenzii o 21. Pohode chváli dostupnosť a priestrannosť festivalu, skvelé jedlá, a samozrejme aj mnohé koncerty, predovšetkým Future Islands a Gypsy Band Lomnicke Čhave...
Tajomstvo Pohody je, že (nie) je len jedna
Najväčší zážitok aj keď asi nepochopíte boli diskusie, prednášky a koncert Gypsy Band Lomnicke Čhave. Nie ten oficiálny, ale ten ktorý spustili počas koncertu Pary, na klavíri medzi Ticketportal a Urpiner stejdžom..
Záverečný deň 21. Pohody sa vydaril na jednotku!
NAY tanečný dom ovládla cigánska hudba Gypsy Band Lomnické Čhave. Pravá cigánska ľudová zábava pritiahla množstvo ľudí a tancovalo sa aj vonku na trávniku. Aj keď išlo o živú hudbu (2x saxofón, cajón, kontrabas a gitara), miestami zneli trochu "samohrajkovo". Nevadí, zožali veľké ovácie a ľudia sa výborne bavili...
Lomnické Čháve. Hudobný objav z osady
Koncert Bolo nás jedenásť je presne tá silná udalosť, na ktorú si hneď spomeniete, keď sa vás ako účastníka Pohody spýtajú na ročník 2017. Kúzlo albumu z roku 1981 zafungovalo nielen z pódia. Všetky tričká s portrétmi Lasicu, Satinského a Jara Filipa sa vypredali už v prvý deň...
SPÄŤ HORE